SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Wielobój obronny 2021

wielobój 4W dniu 27.10.2021r. już po raz kolejny 14 uczniów naszego Ośrodka z klas: VIIIPA, IaBr. i IbBr. brało udział w Wieloboju obronnym zorganizowanym przez Panów Radosława Bieńkowskiego i Adama Dudzińskiego na terenie Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie przy współpracy Związku Strzeleckiego „Strzelec" OSW działającym przy Zespole Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku.

Zmagania rozpoczęły się od zbiórki i przypomnienia elementów musztry. Na wielobój składało się cztery konkurencje oceniane na miejscu przez instruktorów.

Były to: rzut granatem bojowym do celu, strzelanie do tarczy z karabinka pneumatycznego z pozycji leżącej na strzelnicy, praktyczny sprawdzian umiejętności z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także punkt związany z prawidłowym obchodzeniem się z bronią palną, tj. rozkładanie i składanie karabinu maszynowego typu AK-47.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy, w których sprawdzali swoje umiejętności w każdej z konkurencji. Największym powodzeniem cieszył się oczywiście punkt związany ze strzelnicą. Nasi wychowankowie już po raz kolejny w sposób całkowicie bezpieczny mogli sprawdzić swoje predyspozycje strzeleckie. Udział w poszczególnych konkurencjach wieloboju miał również charakter szkoleniowo-edukacyjny. Uczniowie mieli doskonałą okazję uzupełnić swoją wiedzę z zakresu przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa w sposób praktyczny. Spotkanie skończyło się podsumowaniem udziału we wszystkich konkurencjach i wyłonieniem zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął uczeń kl. VIIIPA Szymon Babiarz. Miejsca drugie i trzecie to kolejno Adam Piechowski i Cyprian Hrycyszyn. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki przygotowane przez gospodarzy.

Na koniec w tym miejscu pragniemy bardzo gorąco podziękować Panom Rafałowi Tulei, Adrianowi Rauzie oraz Rafałowi Filowi nauczycielom i członkom Związku Strzeleckiego „Strzelec" OSW w Leżajsku przy Zespole Szkół Licealnych im. B. Chrobrego, którzy dzięki dużemu zaangażowaniu i swojej życzliwości już po raz kolejny udostępnili nam teren Centrum oraz przeprowadzili całe zajęcia.

wielobój 1 wielobój 1
wielobój 2 wielobój 2
wielobój 3 wielobój 3
wielobój 4 wielobój 4
wielobój 5 wielobój 5
wielobój 6 wielobój 6
wielobój 7 wielobój 7
wielobój 8 wielobój 8

/Radosław Bieńkowski/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów