SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
14

Szlachetna Paczka 2020

szlachetna paczka 2Miniony weekend był finałem Szlachetnej Paczki i tzw. WEEKENDEM CUDÓW czyli czasem, kiedy do rodzin potrzebujących, my wolontariusze docieraliśmy z paczkami przygotowanymi przez darczyńców. Nasz Ośrodek już kolejny raz wybierał rodzinę i przygotowywał dla niej paczkę. W tym roku dołączyli do nas przyjaciele moi i Anety, i wspólnymi siłami przygotowaliśmy paczki dla pana Józefa. Podczas zbiórki w Ośrodku zebraliśmy 1060 zł, do tej kwoty, oprócz pracowników, dołożyła też mama jednego z uczniów i dwóch lub trzech naszych wychowanków.

Za wszystkie zebrane pieniądze zakupiłam 1,5 tony węgla, odzież, buty, komplet garnków, komplet pościeli i ręczników, żywność i środki czystości. Poniżej przedstawiam opis spotkania finałowego oraz kilka zdjęć z przygotowań. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy się włączyli po raz kolejny do tej pięknej akcji. I mam nadzieję, że za rok znów kogoś obdarujemy i uszczęśliwimy.
Finałowa wizyta była dla nas wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem. Pan Józef oczekiwał już na nas i z wielką ekscytacją zaprosił do swojego domu. Widać było jego onieśmielenie pomieszane z radością, kiedy otwierał paczki i wyjmował prezenty, nie mogąc uwierzyć, iż to wszystko jest dla niego. Najbardziej ucieszył się z węgla, który został dostarczony już dzień wcześniej, tej zimy w jego domu będzie ciepło i przytulnie. Ten zakup był zawsze najdroższy i najtrudniejszy, dlatego każdego roku palił bardzo oszczędnie, by wystarczyło opału na całą zimę. Gospodarz był zdziwiony ilością i wielkością paczek. Każdą rzecz wyjmował z drżeniem rąk i oglądał z wielkim wzruszeniem. Bardzo ucieszył się z ciepłej bluzy i zimowych butów, kilku eleganckich swetrów oraz ciepłego koca. Z niedowierzeniem patrzył na komplet nowych garnków i patelni, jego były już stare i zniszczone. Zdziwił się bardzo, że jest jeszcze specjalny prezent dla niego, a w nim tyle pięknych rzeczy- nowy szalik, ciepłe pantofle, kosmetyki i książka o św. Józefie. Otwierając pudełka ciągle powtarzał: "Jak tego dużo....". Ze wzruszeniem dziękował swoim darczyńcom za każdą zakupioną rzecz, cieszyła się żywnością i środkami czystości, z których będzie korzystał przez długi czas. Wizyta w domu to najprzyjemniejszy moment, dla którego warto być wolontariuszem.
Pan Józef bardzo prosił o przekazanie podziękowań wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie dla niego tylu prezentów. Jest ogromnie wdzięczny za tak wielkie wsparcie, którego się nie spodziewał. Nie wiedział jak się może odwdzięczyć, więc przygotował kartkę świąteczną z życzeniami. Obdarował nas również suszonymi grzybami, które sam zbierał jesienią.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wzięcie udziału w tej edycji Szlachetnej Paczki i przygotowanie pięknych prezentów. Z wielką radością obserwowałam jak pan Józef otwiera pudełka, widziałam jego zaskoczenie i wzruszenie tym, że jest w nich tyle pięknych rzeczy i to wszystko jest dla niego. Chciałabym życzyć Państwu radosnych, pełnych miłości i pokoju świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku. Niech dobro, które okazaliście, wraca do Was w codziennym życiu.

szlachetna paczka 1 szlachetna paczka 1
szlachetna paczka 2 szlachetna paczka 2
szlachetna paczka 3 szlachetna paczka 3
szlachetna paczka 4 szlachetna paczka 4

/A. Szpila, I. Wańczycka/

 

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów