SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Półkolonia w SOSW

półkolonia 8Letni wypoczynek pt. „Szkoła w lato – co Ty na to" była realizowana w okresie 27.06.2022 - 01.07.2022 codziennie od godz. 8.00 do godz. 16.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku w formie półkolonii. Adresatami byli uczniowie SOSW w Leżajsku. Celem półkolonii było zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez stworzenie atrakcyjnej oferty działań sportowych.

Program półkolonii przedstawiał się następująco:
Udział uczestników w zajęciach na basenie.
Dzieci podczas zajęć na basenie pływały ze sprzętem pneumatycznym i samodzielnie, nurkowały na niewielkiej głębokości, wykonywały skoki do wody oraz korzystały ze zjeżdżalni, jacuzzi i gejzerów.
Zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe.
Pod okiem nauczyciela muzyki odbywały się zajęcia muzyczne, a na zakończenia półkolonii została zaprezentowana piosenka w wykonaniu kolonistów. Uczestnicy podczas zajęć plastycznych wykonali prace plastyczne które zostały zaprezentowane na zakończenie półkolonii. Zajęcia sportowe polegały na pokonaniu rowerowego toru przeszkód w tropikalnych warunkach.


Wycieczka do Janowa Lubelskiego.
Podczas wycieczki zrealizowano wiele atrakcji m in. wycieczka piesza i rowerowa, pływanie łodzią wiosłową i rowerem wodnym, pobyt w parku linowym i siłowni terenowej, wypoczynek na kąpielisku.
Spływ kajakowy na rzece „Tanew".
Trasa na odc. Wólka Biska – Łazory trwała ok. 4 godz. W kajaku 2-osobowym znajdował się uczestnik półkolonii i opiekun. Na czas spływu zaangażowani zostali chętni rodzice i wolontariusze. Wszyscy uczestnicy spływu zostali wyposażeni w kamizelki asekuracyjne. W trakcie spływu zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasy.
Zajęcia kulinarne.
Jednym z punktów półkolonii były zajęcia kulinarne. Uczestnicy z pomocą wychowawców wspólnie sporządzili pizzę. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
Zakończenie półkolonii.
Na akademię kończącą półkolonię zostali zaproszenie rodzice. Uczestnikom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Zaśpiewali piosenkę kolonijną oraz zaprezentowana została wystawa prac plastycznych. Na koniec spotkania została zaprezentowana prezentacja multimedialna z wszystkich wydarzeń z półkolonii.

Organizatorami letniego wypoczynku był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku oraz Stowarzyszenie „Nie Dzieli Nas Nic" działające przy SOSW w Leżajsku. Wsparcia w formie dotacji udzielił Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie. Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom za dofinansowanie i umożliwienie swoim dzieciom spędzenia aktywnie wolnego czasu.

półkolonia 1 półkolonia 1
półkolonia 2 półkolonia 2
półkolonia 3 półkolonia 3
półkolonia 4 półkolonia 4
półkolonia 5 półkolonia 5
półkolonia 6 półkolonia 6
półkolonia 7 półkolonia 7
półkolonia 8 półkolonia 8
półkolonia 9 półkolonia 9
półkolonia 10 półkolonia 10
półkolonia 11 półkolonia 11
półkolonia 12 półkolonia 12
półkolonia 13 półkolonia 13
półkolonia 14 półkolonia 14
półkolonia 15 półkolonia 15
półkolonia 16 półkolonia 16
półkolonia 17 półkolonia 17
półkolonia 18 półkolonia 18
półkolonia 19 półkolonia 19
półkolonia 20 półkolonia 20
półkolonia 21 półkolonia 21
półkolonia 22 półkolonia 22
półkolonia 23 półkolonia 23
półkolonia 24 półkolonia 24
półkolonia 25 półkolonia 25
półkolonia 26 półkolonia 26
półkolonia 27 półkolonia 27
półkolonia 28 półkolonia 28
półkolonia 29 półkolonia 29
półkolonia 30 półkolonia 30
półkolonia 31 półkolonia 31
półkolonia 32 półkolonia 32
półkolonia 33 półkolonia 33
półkolonia 34 półkolonia 34

/Adam Dudziński/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów